Nie mogę uwierzyć, że uzyskałem odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli zostałeś opóźniony o ponad trzy godziny lub lot został odwołany, możesz być uprawniony do odszkodowania od linii lotniczej. Ilość kompensacji, którą możesz uzyskać, zależy od odległości lotu i długości opóźnienia.

To może być trudne, aby uzyskać rekompensatę, do której masz prawo, ponieważ linie lotnicze często niechętnie wypłacają. Ale nie martw się – jesteśmy tutaj, aby pomóc. Takimi sprawami zajmuje się m.in Aircompensa.com

Z powodzeniem zgłosiliśmy rekompensatę za ponad 100 000 pasażerów i jesteśmy przekonani, że możemy zrobić to samo dla Ciebie.

Co to jest odszkodowanie opóźnienia lotu?

Odszkodowanie opóźnienia lotu jest rozporządzeniem w prawie UE, zgodnie z UE 261/2004. Uprawnia pasażerów do roszczenia pieniędzy z linii lotniczej, jeśli ich lot jest opóźniony, anulowany lub zarezerwowany.

Rozporządzenie dotyczy każdego lotu odjeżdżającego z lotniska UE lub dowolnego lotu przybywającego do UE na linii lotniczej z siedzibą w UE. Jeśli więc Twój lot jest opóźniony lub anulowany, możesz być winien do 600 EUR rekompensaty.

Jakie odszkodowanie za opóźnienia lotu mam prawo?

Kwota pieniędzy, do której uprawniasz, zależy od odległości lotu i długości opóźnienia. Na przykład, jeśli twój lot jest opóźniony o ponad trzy godziny w podróży o 2174 mil lub więcej (między Londynem a Nowym Jorkiem), możesz mieć wartość wynagrodzeń w wysokości 600 €.

Oto pełny podział tego, ile możesz być winien:

Kwota rekompensaty odległości lotu

  • Do 1500 km 250 €
  • 1500 km – 3500 km 400 €
  • Ponad 3500 km 600 €

Jeśli Twój lot jest opóźniony o mniej niż trzy godziny, nie będziesz uprawniony do żadnej rekompensaty. Jednak nadal możesz być w stanie ubiegać się o inne wydatki, takie jak poczęstunek i zakwaterowanie. Możemy ci w tym pomóc.

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za anulowany/opóźniony lot?

Tak – możesz być w stanie ubiegać się o anulowanie lotu. Kwota pieniędzy, które można uzyskać, zależy od tego, ile wypowiedzi otrzymałeś na temat anulowania. Jeśli otrzymasz siedem dni lub więcej, nie będziesz uprawniony do żadnej rekompensaty. Ale jeśli otrzymasz mniej niż siedem dni powiadomienia lub w ogóle nie zważasz, możesz być winien do 600 €.

Możesz także ubiegać się o inne wydatki, takie jak poczęstunek i zakwaterowanie. Możemy ci w tym pomóc.

Co z innymi wydatkami podczas opóźnionego lotu?

Możesz być w stanie ubiegać się o inne wydatki, jeśli lot jest opóźniony lub anulowany. Obejmuje to takie rzeczy, jak poczęstunek, posiłki, zakwaterowanie i transport. Kwota, którą możesz ubiegać, zależy od długości opóźnienia i odległości lotu.

Na przykład, jeśli twój lot jest opóźniony o więcej niż dwie godziny w podróży o 1500 km lub mniej (między Londynem a Paryżem), możesz być winien 9 € za przekąski na osobę. Jeśli Twój lot jest opóźniony o ponad 12 godzin w podróży o 1500 km lub mniej (między Londynem a Paryżu), możesz być winien 40 € za zakwaterowanie za osobę.

Czy mogę twierdzić, że mój lot jest opóźniony z powodu złej pogody? Przysługuje mi odszkodowanie?

Nie – nie możesz twierdzić, że Twój lot jest opóźniony z powodu złej pogody. Wynika to z faktu, że jest to uważane za „nadzwyczajne okoliczności”, a linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane niezwykłymi okolicznościami. Inne przykłady niezwykłych okoliczności obejmują strajki i niepokoje polityczne.

Czy mogę twierdzić, że mój lot jest opóźniony z powodu strajku? Co z odszkodowaniem?

Nie – nie możesz twierdzić, że Twój lot jest opóźniony z powodu strajku. Wynika to z faktu, że jest to uważane za „nadzwyczajne okoliczności”, a linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane niezwykłymi okolicznościami. Inne przykłady niezwykłych okoliczności to zła pogoda i niepokoje polityczne.