adwokat: sprawy karne – kancelaria adwokacka

Adwokat: sprawy karne – kancelaria adwokacka

Większość prawników zajmujących się sprawami karnymi oferuje konsultacje potencjalnym klientom po minimalnych lub bezpłatnych kosztach i bez obowiązku ich zatrzymywania. Możesz umówić się na konsultację telefonicznie lub online po podaniu wstępnych szczegółów dotyczących Twojej sprawy. Konsultacja pomaga klientowi i prawnikowi zdecydować, czy pasują do siebie. Nawet jeśli jesteś pod wrażeniem referencji i osiągnięć adwokata, nie powinieneś wybierać go wyłącznie na tej podstawie. Zamiast tego powinieneś upewnić się, że współpracujesz z prawnikiem, któremu możesz zaufać i który ma dobre relacje z tobą.

Struktura współpracy

Przyniesienie listy pytań na konsultację może pomóc w podjęciu decyzji, czy adwokat jest odpowiednim kandydatem. Na przykład możesz chcieć zapytać o zakres wyników, które ich zdaniem są prawdopodobne w twoim przypadku. Nie należy oczekiwać precyzyjnej odpowiedzi, ale ogólne wrażenie może pomóc w ustaleniu oczekiwań. Optymistyczna odpowiedź może być zachęcająca, ale powinieneś się dwa razy zastanowić, jeśli adwokat daje gwarancje lub wydaje się znacznie bardziej pewny siebie niż ich konkurenci. Mogą być zbyt obiecujące. Powinieneś także posłuchać, jak adwokat wyjaśnia ich ocenę. Powinni umieć wyartykułować swoje rozumowanie w sposób spójny i przystępny dla osoby niebędącej prawnikiem.

Opłaty to kolejna ważna kwestia, którą należy poruszyć podczas konsultacji. Niektórzy prawnicy zajmujący się sprawami karnymi pobierają opłaty godzinowe, podczas gdy inni mogą pobierać stałą opłatę za całą sprawę. Jeśli masz ograniczenia finansowe, możesz wynegocjować elastyczny plan płatności. W wielu przypadkach adwokat poprosi klienta o uiszczenie opłaty za utrzymanie, która jest płatnością z góry. Jeżeli koszty sprawy są niższe od kwoty zaliczki, pozostała część zaliczki może zostać zwrócona klientowi. Wszelkie uzgodnienia dotyczące opłat powinny być jasno określone w umowie o reprezentację, abyś zrozumiał swoje obowiązki.

Jakie są rodzaje prawników w sprawach karnych?

Jeśli chodzi o prawników w sprawach karnych, istnieją dwa podstawowe rodzaje prawników w sprawach karnych, z którymi ludzie najczęściej się spotykają – obrońca w sprawach karnych, którego zwykle określa się po prostu jako prawnik w sprawach karnych, oraz prokurator. Zadaniem obrońcy w sprawach karnych działającego w ramach Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości jest reprezentowanie oskarżonego, któremu postawiono zarzut popełnienia przestępstwa. Ich zadaniem jest udowodnienie, że nie ma wystarczających dowodów sugerujących winę ponad wszelką wątpliwość.