Dobry dietetyk Katowice

Dobry dietetyk Katowice – zdrowa utrata zbędnych kilogramów

Niewiele tematów jest tak gorąco dyskutowanych lub tak pełnych sprzecznych informacji niż utrata wagi. Niemniej jednak jedną rzeczą, na którą zawsze mogliśmy liczyć, jest to, że niewystarczający wysiłek fizyczny lub spożywanie nadmiaru kalorii prowadzi do przyrostu masy ciała, podczas gdy deficyt kalorii spowodowany nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub zmniejszeniem spożycia pokarmu prowadzi do utraty wagi. Okazuje się jednak, że dieta i ćwiczenia mogą nie mieć równego wpływu na wagę.

Deficyt kaloryczny

Wszystko sprowadza się do spalonych kalorii w porównaniu ze spożytymi kaloriami. Aby stracić jeden funt tkanki tłuszczowej, osoba musi wytworzyć deficyt 3500 kalorii w ciągu tygodnia. Nawet jeśli ćwiczysz każdego dnia, jeśli nadal jesz więcej niż spalasz, przytyjesz. Tworzenie deficytu poprzez same ćwiczenia jest potwornie trudne, zwłaszcza, że ​​ludzie często przeceniają liczbę spalonych kalorii i przejadają się, aby zrekompensować aktywność fizyczną, którą wykonali. Intensywne cardio może również sprawić, że ludzie będą głodni więcej jedzenia niż spalone kalorie są uzasadnione – powie tak każdy dobry dietetyk (Katowice).

Na przykład bieganie lub pływanie przez pół godziny może spalić 350 kalorii, ale niewiele osób chce lub jest w stanie to robić każdego dnia tygodnia. I odwrotnie, wycięcie dwóch 16-uncjowych napojów gazowanych każdego dnia przyniosłoby ten sam efekt i wymagałoby znacznie mniej wysiłku. Nie oznacza to, że ćwiczenia nie poprawią twojego zdrowia, kondycji ani ogólnego samopoczucia, ale raczej, że nie możesz uciec od złego odżywiania. Jak więc zmienić dietę, aby schudnąć?

Małe zmiany prowadzą do trwałych rezultatów

Duże zmiany nie zachodzą z dnia na dzień, a ludzie często nie utrzymują swoich celów żywieniowych, ponieważ uczynili je nierealistycznymi, chcąc zobaczyć jak najwięcej wyników w jak najkrótszym czasie. Ale wygrywa wyścig powoli i stabilnie.

Zamiast wprowadzać drastyczne zmiany, które sprawią, że poczujesz się zestresowany i sfrustrowany, spróbuj co tydzień wprowadzać jedną małą zmianę. Za każdym razem, gdy przyzwyczaisz się do nowego nawyku, poczujesz poczucie spełnienia, które popchnie cię do następnej małej zmiany i następnej, dopóki nie zbudujesz szeregu zdrowych nawyków — w rzeczywistości nowego stylu życia — którą możesz wytrzymać przez całe życie.