Jak zrobić implanty w jeden dzień

Implanty zębów mogą być zrobione w jeden dzień mimo, że proces ten zwykle trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od stanu zębów pacjenta i rodzaju implantów. 

Wykonanie implantów w jeden dzień 

W ciągu kilku tygodni lub miesięcy implanty muszą urosnąć do kości, co wymaga czasu. Pacjent musi również być badany przez stomatologa i protetyka, aby upewnić się, że implanty są odpowiednie i że będą działać prawidłowo. Jednakże, w niektórych przypadkach, implanty mogą być wykonane w jeden dzień, jeśli wcześniejsze badania wykażą, że pacjent jest odpowiedni do zabiegu. W takim przypadku stomatolog może wykonać proces implantacji i osadzić sztuczne zęby w jeden dzień, dzięki czemu pacjent może wracać do normalnych czynności w ciągu jednego dnia. Jednakże, jeśli implant Kraków zostanie wykonany w jeden dzień, pacjent może nadal potrzebować czasu, aby przyzwyczaić się do nowych zębów, a także może potrzebować wizyt kontrolnych w celu kontrolowania postępu.

Czy implanty w jeden dzień są wymagające 

Każdy etap wymaga czasu, aby dobrze wykonać zabieg. Najpierw wykonuje się zabieg przygotowania dziąsła. Następnie implantuje się metalową śrubę umożliwiającą przytwierdzenie korony. Po wszczepieniu implantu wymagana jest okresowa obserwacja, aby upewnić się, że implant jest w pełni osadzony w tkance kostnej. Na koniec wykonuje się koronę protetyczną na implant, aby zastąpić zęba, który został usunięty. Proces wymaga czasu, aby zapewnić bezpieczeństwo i zapewnić najlepsze efekty. Po pierwsze, lekarz musi przeprowadzić szczegółowe badanie stomatologiczne i zrobić rentgen, aby upewnić się, że pacjent jest odpowiednim kandydatem do zabiegu. Następnie lekarz musi przygotować miejsce implantu, wstrzykując środek znieczulający i wykonując odpowiednie nacięcie dziąsła. Następnie lekarz musi umieścić implant i przykręcić go do kości.

Etapy wykonania implantów w jeden dzień  

Implanty zazwyczaj wymagają kilku etapów, aby zostały wykonane w jeden dzień. Przede wszystkim należy wykonać wstępną ocenę stanu uzębienia. Następnie, jeśli występują jakieś ubytki, należy je wypełnić. Następnie lekarz chirurg stomatolog wykona znieczulenie i założy implanty. Po zakończeniu zabiegu należy założyć koronki lub mosty, aby zastąpić wyłączone zęby. Wszystkie te etapy mogą być wykonane w jeden dzień, w zależności od stanu zdrowia pacjenta, czasu potrzebnego na wykonanie zabiegu i wykwalifikowanego personelu medycznego.