przecinarki tarczowe

Do czego służą przecinarki tarczowe? 

Narzędzie do cięcia materiałów pełnych na określone długości lub kształty. Większość pił ma postać cienkiego metalowego paska z zębami na jednej krawędzi lub cienkiego metalowego krążka z zębami na obwodzie. Zwykle zęby są „rozstawione” (wygięte) naprzemiennie, tak aby rzaz (rowek) wycięty przez piłę był szerszy niż grubość piły. Zapobiega to zakleszczaniu się ciętych powierzchni i boków piły. 

Rodzaje urządzeń

Ręczna piła do metalu ma ramę w kształcie litery U i ostrza o długości od 20 do 30 cm (8 do 12 cali), szerokości 1,25 cm (0,5 cala) i grubości 0,06 cm (0,025 cala), które zamykają literę U i są naprężone przez regulacja śrubowa w rękojeści. Przecinarka awexim.pl jest jednym z najczęściej spotykanych narzędzi w warsztacie mechanicznym i służy do odcinania części stałych trzymanych w imadle. Piły tego typu są również używane przez rzeźników do rozcinania kości. Do cięcia krzywizn i innych nieregularnych kształtów w drewnie lub innych materiałach dobrze nadaje się piła jubilerska, która jest w zasadzie piłą do metalu z głębszą ramą w kształcie litery U i znacznie węższym ostrzem.

Wyrzynarka mechaniczna lub piła do przewijania wykonuje mechanicznie to samo nieregularne cięcie, co piła ręczna. Proste, wąskie ostrze jest zamontowane pionowo między pulsującym wałem dolnym a wałem górnym poruszającym się ruchem posuwisto-zwrotnym, które razem poruszają ostrzem szybko w górę iw dół. Piły elektryczne napędzane silnikami elektrycznymi są niezastąpione w każdym warsztacie lub narzędziowni ogólnego przeznaczenia; są najczęściej używane do cięcia metalu. Ostrze jest znacznie szersze i grubsze, a rama znacznie cięższa niż piła ręczna. 

Specyfikacje 

Pionowa piła taśmowa to niekończący się, wąski metalowy pasek, z zębami wzdłuż jednej krawędzi, który biegnie wokół dwóch dużych napędzanych silnikiem kół pasowych lub kół, które są zamontowane na ramie tak, że jedno znajduje się bezpośrednio nad drugim. Ostrze przechodzi przez stół, na którym układana jest praca. Ostrza są dostępne z różnymi rozmiarami zębów, aw większości maszyn prędkość ostrza można zmieniać w zależności od ciętego materiału.

Wśród pił, które nie są ani pętlami, ani tarczami, znajdują się trzy najczęstsze piły ręczne używane przez stolarza: piła wzdłużna, piła poprzeczna i piła tylna. Pierwsze dwa mają z grubsza trójkątne ostrza o długości około 50 cm (20 cali), szerokości 10 cm (4 cale) przy rękojeści i zwężające się do około 5 cm (2 cale) na przeciwległym końcu. Piły wzdłużne służą do cięcia drewna wzdłuż włókien, piły poprzeczne do cięcia w poprzek włókien. Główna różnica między piłami polega na sposobie szlifowania zębów.