Ścianka przesuwna

Do ścianki przesuwnej przydatna jest także wysoka szafka RTV. Szafka może być umieszczona po prawej lub lewej stronie kanapy, dzięki czemu będzie pełniła nie tylko funkcję praktyczną, ale będzie także pełniła funkcję dekoracyjną. 

Ścianka przesuwna w kuchni 

Co więcej, wysoka szafka RTV może być wykorzystana jako stolik kawowy. Wtedy będzie pełniła dwie funkcje jednocześnie. Warto też wiedzieć, że wysoka szafka RTV może być także wykorzystana jako ścianka telewizyjna. Wtedy telewizor może zostać umieszczony na jednej z półek, a przed nim będzie można postawić kominek bądź dekoracyjną lampę. Jeżeli jednak ścianka telewizyjna nie ma podłączonego telewizora, to wtedy można ją wykorzystać do tego, żeby pozostawić na niej książki. Ścianka przesuwna to najczęściej spotykane w kuchniach rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie całej powierzchni ściany w kuchni. W tym przypadku cały mebel jest wykonany z jednego materiału i nie posiada żadnych widocznych dodatków ani elementów ozdobnych. 

Największe zalety ściany przesuwnej 

Jedną z największych zalet takiego typu ścianki przesuwnej jest jej cena, która często jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych rozwiązań. Warto jednak pamiętać, że ścianka przesuwna może być nieco trudniejsza w utrzymaniu czystości. Ścianka przesuwna z drzwiami przesuwnymi. Ścianki przesuwne z drzwiami przesuwnymi to bardzo popularne rozwiązanie w kuchniach. Drzwi przesuwne w tym przypadku mogą być wykonane z tego samego materiału co cała ścianka lub z innego, bardziej dekoracyjnego materiału. Warto pamiętać, że ścianki przesuwne z drzwiami przesuwnymi mogą być nieco trudniejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ drzwi mogą się łatwo zabrudzić i wymagać częstszego czyszczenia.

Zamontowanie ścianki przesuwnej 

Ścianka przesuwna może być zamontowana w dowolnym pomieszczeniu. Możesz ją ustawić w kuchni, łazience, sypialni, salonie, czy w dowolnym innym pomieszczeniu, w którym chcesz się schować przed kimś, albo ukryć coś przed światem. Pomysłów na montaż ścianki przesuwnej jest całkiem sporo, więc nie ma sensu ograniczać się tylko do jednego. Jeśli chcesz zamontować ściankę w kuchni, wybierz jedną ze ścian, tak aby ułatwić sobie do niej dostęp. Kuchnia to przecież jedno z tych pomieszczeń, w którym często coś się dzieje i musimy wyłączyć ściankę, aby ułatwić sobie życie. Jeśli chcesz zamontować ściankę w łazience, warto jest wybrać jedną ze ścian w łazience, która ma bezpośredni dostęp do kabiny prysznicowej. Jeśli jest to łazienka wielostanowiskowa, można ją umieścić w dowolnym miejscu.