prebiotyk

Żywność, która zawiera prebiotyk

Staraj się otrzymywać prebiotyki z całej żywności, ponieważ zawierają one również zdrowe witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Niektórzy eksperci twierdzą, że powinieneś codziennie dostarczać co najmniej 5 gramów prebiotyków w swojej diecie. Zbyt dużo może prowadzić do gazów lub wzdęć. Zacznij od małych ilości, aby jelita mogły się do nich przyzwyczaić.

Prebiotyk czy probiotyk?

Po pierwsze, pomocne może być zbadanie różnic między tymi dwoma, oczywiście z pomocą eksperta. Probiotyki to żywe mikroorganizmy [bakterie jelitowe], które zapewniają korzyści zdrowotne po spożyciu, a prebiotyki to węglowodany (głównie błonnik), których nasz organizm nie może strawić, ale bakterie jelitowe mogą, więc działają jak pożywienie, aby probiotyki kwitły. Prebiotyki są nawozem dla naszej flory jelitowej, utrzymując dobre bakterie (inaczej probiotyki) przy życiu i rozwoju. Odwiedź: https://zdrowozyj.eu/produkt/vianesse-professional-prebiotic-drazetki/.

Wydawałoby się, że idealnym zastosowaniem tych dwóch suplementów jest połączenie ich ze sobą, ale to nie znaczy, że każdy jest odpowiednim kandydatem do obu. W rzeczywistości dietetyk wyjaśnia, że ​​ponieważ stosowanie probiotyków jest tak zindywidualizowane, rozmowa z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia jest najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, który z nich przyniesie ci największe korzyści.

Dlaczego potrzebujesz prebiotyków?

Prebiotyki są ważne dla twojego zdrowia, chociaż potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć wszystkie sposoby, w jakie mogą pomóc twojemu organizmowi. Prebiotyki występują naturalnie w niektórych pokarmach bogatych w błonnik, ale czasami są dodawane do żywności. Są również dostępne jako suplement diety. Nie ma oficjalnej zalecanej wytycznej dotyczącej tego, ile jeść każdego dnia. Badania sugerują, że spożywanie od 3 do 5 gramów prebiotyków dziennie może korzystnie wpływać na zdrowie jelit. Spożywanie zalecanej ilości błonnika pokarmowego prawdopodobnie zapewni Ci wystarczającą ilość.

Nie wszystkie włókna pokarmowe kwalifikują się jako prebiotyki. Uznane prebiotyki obejmują inulinę, fruktooligosacharydy (FOS) i galaktooligosacharydy (GOS). Włączenie prebiotyków do codziennej diety może pomóc w promowaniu pomocnych bakterii w jelitach, wzmocnieniu układu odpornościowego i utrzymaniu zdrowego układu pokarmowego.