Operacyjne leczenie schorzeń kręgosłupa lędźwiowego

Operacja kręgosłupa lędźwiowego jest rodzajem operacji, która jest wykonywana w celu rozwiązania problemów z dolną częścią pleców. Najczęstszym powodem tego rodzaju operacji jest złagodzenie bólu spowodowanego przepukliną dysku, chorobą zwyrodnieniową dysku lub zwężenie kręgosłupa. Istnieje kilka różnych rodzajów operacji kręgosłupa lędźwiowego, a typ, który jest odpowiedni dla Ciebie, będzie zależeć od indywidualnego stanu.

Rodzaje operacji kręgosłupa lędźwiowego

Najczęstsze rodzaje operacji to laminektomia, dyskektomia i fuzja kręgosłupa. Laminektomia: laminektomia jest rodzajem operacji, która jest stosowana w leczeniu przepuklonego dysku lub zwężenia kręgosłupa. Ten rodzaj operacji polega na usunięciu części blaszki, która jest kostną płytą pokrywającą rdzeń kręgowy. Discectomia: Discektomia jest rodzajem operacji stosowanej w leczeniu przepuklinowego dysku. Ten rodzaj operacji polega na usunięciu dysku, który powoduje ból.

Fuzja kręgosłupa: Fuzja kręgosłupa jest rodzajem operacji, która jest stosowana w leczeniu choroby zwyrodnieniowej dysku. Operacja kręgosłupa lędźwiowego jest rodzajem operacji, która jest wykonywana w celu rozwiązania problemów z kręgosłupem lędźwiowym, który jest dolną częścią kręgosłupa. Najczęstszym powodem prowadzenia tego rodzaju operacji jest łagodzenie bólu spowodowanego przepukliną dysku lub chorobą zwyrodnieniową. Dobrze jest najpierw przeprowadzić konsultacje z chirurgiem, na przykład z Doktor Maciej Bujko.

Powody wykonywania operacji kręgosłupa lędźwiowego

Inne powody posiadania tego rodzaju operacji obejmują skorygowanie deformacji kręgosłupa, takie jak skolioza lub kifoza oraz stabilizowanie kręgosłupa po urazie. Istnieje kilka różnych rodzajów operacji kręgosłupa lędźwiowego, a typ, który jest odpowiedni dla Ciebie, będzie zależeć od twojej indywidualnej sytuacji. Najczęstszym rodzajem operacji kręgosłupa lędźwiowego jest laminektomia, znana również jako operacja dekompresyjna.

Ten rodzaj operacji jest wykonywany w celu zmniejszenia nacisku na rdzeń kręgowy lub nerwy poprzez usunięcie niewielkiej części kości (blaszki), która je obejmuje. Laminektomię można połączyć z dyskektomią, która jest procedurą usuwania przepuklonego dysku. Innym rodzajem operacji kręgosłupa lędźwiowego jest fuzja kręgosłupa. Ten rodzaj operacji jest wykonywany, aby połączyć dwa lub więcej kręgów razem. Ta procedura jest często stosowana w celu skorygowania deformacji kręgosłupa, takich jak skolioza lub kifoza.

Można go również użyć do stabilizacji kręgosłupa po urazie. Decyzja o operacji kręgosłupa lędźwiowego jest zwykle podejmowana po wypróbowaniu innych opcji leczenia. Te opcje leczenia mogą obejmować fizykoterapię, leki przeciwbólowe i zastrzyki. Jeśli ty i twój lekarz zdecydujesz, że operacja jest dla Ciebie najlepszą opcją, następnym krokiem jest wybranie chirurga.