Skup aut Czeladź

Skup aut Czeladź – jak to zrobić?

Przygotowując się do odbioru, upewnij się, że wszystkie rzeczy osobiste zostały usunięte z samochodu. To nie jest ta sama sytuacja, co sprzedaż prywatna lub dealerska, w której nowy właściciel znajdzie i (miejmy nadzieję) zwróci wszystko, co znajdzie. Wszystko, co zostało w środku, zniknie na zawsze. Zachowaj szczególną ostrożność, aby usunąć urządzenia GPS i kamery cofania. W całym bólu głowy związanym ze sprzedażą samochodu łatwo o tym zapomnieć.

Ukończ sprzedaż

Kiedy Twój pojazd dotrze na złomowisko, zazwyczaj będzie wymagał sprawdzenia. Jeśli stroną holującą jest złomowisko, zazwyczaj sprawdzają samochód na miejscu przed holowaniem. Dopóki nie będzie problemów w ostatniej chwili, złomowisko przekazuje gotówkę, a ty i mechanik podpiszecie tytuł. Sprzedawca następnie przekaże tytuł na złomowisko.

Chociaż pojazd oficjalnie przechodzi teraz z rąk do rąk, musisz zachować swoje tablice rejestracyjne. Należy je zachować i nie przenosić własności wraz z samochodem. W większości stanów można je ponownie zarejestrować do nowego pojazdu. Jeśli nie zostaną ponownie zarejestrowane, tablice będą musiały zostać zwrócone do agencji pojazdów silnikowych w Twoim stanie.

Kontynuuj ze swoim lokalnym złomowiskiem 

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz zostać poproszony o zgłoszenie sprzedaży pojazdu do stanu. W wielu stanach istnieje termin, aby to zrobić, więc musisz zbadać konkretne kryteria wytycznych swojego stanu, aby upewnić się, że przestrzegasz. Powinieneś spróbować zakończyć ten proces w ciągu jednego lub dwóch dni, aby być bezpiecznym. Zgłoszenie sprzedaży nie tylko pomaga spełnić wymóg prawny; chroni również przed odpowiedzialnością. Jeśli samochód zostanie uratowany i odsprzedany, nie będziesz ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek wypadki lub szkody spowodowane przez pojazd.

W wielu przypadkach sprzedaż na złomowisku to szybkie i bezbolesne transakcje. Ale mają swoją cenę. Poważną wadą sprzedaży samochodu na złomowisku jest to, że otrzymujesz minimalną opłatę za pojazd. W większości przypadków otrzymujesz tylko wartość surowców, która w wielu przypadkach wynosi tylko kilkaset dolarów. Chociaż proces jest nieco bardziej skomplikowany, sprzedaż prywatna może być często bardziej owocna. W zależności od stanu może to wymagać przeniesienia rejestracji i obsługi inspekcji oraz innych kosztów przestrzegania przepisów. Ale jeśli możesz potencjalnie znaleźć chętnego nabywcę, może to być warte inwestycji.