Leasing Skoda

Leasing Skoda – to lepsze niż zakup auta?

Trudno jest dokonać uczciwego bezpośredniego porównania między, powiedzmy, sześcioletnią pożyczką a standardową trzyletnią dzierżawą. W momencie zakończenia leasingu kredytobiorca bankowy ma jeszcze trzy lata na spłatę, ale leasingobiorca musi szukać innego samochodu – lub być może skorzystać z oferty wykupu leasingu.

Jak działa leasing?

Leasing mylease.pl może być również „subwencjonowany”. Producent samochodów albo pobiera pieniądze z góry z dodatkowym rabatem tylko na umowy najmu, albo może podnieść resztę, albo jedno i drugie. Producent samochodów może również skorzystać z dodatkowych rabatów na umowę najmu, które nie są dostępne dla klienta pożyczkowego. Ponadto „czynnik pieniężny” (stopa procentowa) leasingu może różnić się od oprocentowania oferowanego w przypadku pożyczki, co sprawia, że porównanie jabłek z jabłkami jest prawie niemożliwe.

Ogólnie rzecz biorąc, dwa trzyletnie leasingi jeden po drugim będą kosztować tysiące więcej w porównaniu z zakupem samochodu (z pożyczką lub gotówką) i posiadaniem go przez ten sam sześcioletni okres. Oszczędności dla nabywców samochodów rosną, jeśli nadal będą trzymać samochód, powiedzmy, przez kolejne trzy lata łącznie przez dziewięć lat, nawet biorąc pod uwagę oczekiwaną konserwację i naprawy.

Kiedy lepiej kupić auto?

Jeśli ograniczenia leasingu Cię zniechęcają, rozważ zakup tańszego nowego samochodu lub dobrze utrzymanego samochodu używanego, takiego jak certyfikowany używany pojazd od dealera franczyzowego, lub uzyskanie dłuższego okresu pożyczki. Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy samochód za gotówkę, pożyczkę czy leasing, możesz zaoszczędzić, wybierając taki, który dobrze utrzymuje swoją wartość, pozostaje niezawodny i zapewnia niskie zużycie paliwa. Aby zaoszczędzić z góry i na dłuższą metę, kup używany. I zapłacić gotówką.

Wiele osób zakłada, że miesięczna rata wydrukowana w ogłoszeniu o leasingu jest wyryta w kamieniu. Ale liczba ta może opierać się na sugerowanej przez producenta cenie detalicznej, którą można wynegocjować w dół, tak jak przy zakupie pojazdu. Należy jednak pamiętać, że najlepsze oferty leasingu są dostępne tylko dla tych, którzy mają doskonały kredyt, i że mogą być tanie tylko dlatego, że producent samochodów próbuje oczyścić pokłady wolno sprzedających się samochodów.