Pompa ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu – zalety 

Porównaliśmy już różne systemy ogrzewania basenów i wydajność pompy ciepła jest niezaprzeczalna. Jest to najbardziej ekonomiczny system zarówno pod względem zużycia energii, jak i wpływu na środowisko. Jednak największa korzyść przychodzi pod koniec długiego dnia pracy, kiedy mimo braku upału i słońca decydujemy się na relaksującą i regenerującą kąpiel w wodzie. Oto główne powody, dla których warto wybrać pompę ciepła do ogrzewania basenu w domu.

Niski koszt posiadania

Pompa ciepła VivaPool.pl pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów w ogrzewaniu basenu oraz utrzymanie kosztów eksploatacji w stosunku do zasilania pod kontrolą. Można go szybko zainstalować, zapewnia podgrzewany basen i jest ekonomiczny: wykorzystuje energię odnawialną, ponieważ do wytwarzania ciepła wykorzystuje powietrze zewnętrzne (a także inne zasoby pozyskiwane z gleby i wody).

Pompy ciepła basenu są jedną z najbardziej energooszczędnych dostępnych opcji ogrzewania basenu. Chociaż elektryczne grzejniki oporowe i gazowe są znane ze swojej szybkości, zaleta wiąże się z pewnymi kosztami — a dokładnie wysokimi miesięcznymi kosztami eksploatacji. Z drugiej strony basenowe pompy ciepła są znacznie tańsze. A to ze względu na sposób, w jaki wytwarzają ciepło. Podczas gdy grzejniki elektryczne wykorzystują rezystory, a grzejniki gazowe spalają paliwo, basenowe pompy ciepła pozyskują naturalne ciepło.

Wykorzystując niewielką ilość energii elektrycznej, basenowe pompy ciepła zasilają wentylator i sprężarkę, które zasysają gorące powietrze, przekształcają je w energię cieplną i przesyłają bezpośrednio do wody. 

Bez zanieczyszczeń

Pompa ciepła to ekologiczny generator, który chroni środowisko i nie zanieczyszcza go. Niski wpływ na środowisko jest zapewniony nawet przy ogrzewaniu dużych powierzchni wody: oznacza to realne oszczędności w kosztach eksploatacji basenu, które wykraczają poza wielkość budynku i ilość wody do ogrzewania.

Łatwa obsługa

Obsługa pompy ciepła jest ręczna i prosta: nawet jeśli do instalacji potrzebny jest technik, można z niej korzystać w pełni autonomicznie przez cały rok bez potrzeby stałej pomocy lub interwencji wykwalifikowanego personelu. Pompa ciepła ma jeszcze jedną ważną zaletę: jest produktem trwałym i niezawodnym. Sprężarka gwarantuje długoletnią wysoką wydajność i sprawność (przy normalnym użytkowaniu do 15-20 lat). Również inne części zapewniają długą żywotność, zwłaszcza jeśli pompa ciepła jest wykonana z wysoce wydajnych i wysokiej jakości komponentów.