Rozrywka

Monopoly

Monopoly to gra, w której musisz wykonywać tury i przesuwać swoje pionki. Zwycięzcą zostanie osoba, której uda się zebrać najwięcej elementów. Monopoly to gra szczęścia i strategii. Istnieje od wieków i nadal jest popularny w epoce nowożytnej. Monopoly to gra, w której gracze starają się przejąć kontrolę nad najcenniejszymi nieruchomościami. Monopol istnieje, gdy jedna firma kontroluje określony rynek i może manipulować cenami i warunkami handlu bez obawy o konkurencję. Monopole nie zawsze są złe dla społeczeństwa. Na przykład monopole były wykorzystywane do pobudzania innowacji w branżach takich jak elektryczność i kolejnictwo. Jednak monopole mogą być złe dla konsumentów, ponieważ nie są w stanie rozejrzeć się za lepszymi ofertami lub innymi firmami, które mogą oferować bardziej konkurencyjne ceny.

 

Zasady gry w monopoly 

Istnieje wiele sposobów gry w monopol, ale najpopularniejsze z nich to:

– Jeden gracz zaczyna z 1000 $,

– Drugi gracz zaczyna z 500 $,

– Pierwszy gracz rzuca kostką, następnie drugi gracz rzuca kostką,

– Jeśli pierwszy gracz wyląduje na „GO” lub „GO TO JAIL”, pobiera 200 $ z banku i umieszcza je na swojej posiadłości,

– Jeśli drugi gracz wyląduje na „GO” lub „GO TO JAIL”, pobiera 100 $ z banku i umieszcza je na swojej posiadłości,

– Jeśli obaj gracze wylądują w GO, żaden z nich nie pobiera niczego z banku.

 

Jaka jest najpopularniejsza gra planszowa ?

Monopoly! Monopoly to jedna z najlepszych gier planszowych do grania z przyjaciółmi i rodziną. Jest to również popularna gra dla dzieci do nauki ekonomii. Ta gra istnieje od 1904 roku i nadal ma się dobrze. Celem gry jest posiadanie wszystkich nieruchomości na planszy poprzez kupowanie ich za pieniądze zarobione na sprzedaży domów, hoteli i linii kolejowych. Monopoly istnieje od prawie 100 lat, ale to nie tylko popularna gra planszowa – to także popularne słowo w wielu różnych kontekstach.

Kto wymyślił grę monopoly ?

Gra Monopoly została wymyślona przez Charlesa Darrowa. Gra się w nią do dziś, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Oryginalny zestaw zasad Monopoly Darrowa miał kilka odmian, ale wszystkie były oparte na jego oryginalnym pomyśle. Pierwsza z tych odmian została stworzona przez Miltona Bradleya, który zaniepokoił się, że ludzie będą zbyt szybko kupować nieruchomości i dlatego nie będą w stanie kupić wystarczającej liczby nieruchomości, aby zgromadzić swoje konto bankowe. Następnie zmienił zasady, aby gracze mogli kupować tylko dwa domy za każdym razem, gdy przechodzili, z nie więcej niż jedną posiadłością na gracza w dowolnym momencie gry. Inna ważna zmiana nastąpiła, gdy Parker Brothers wykupili firmę Miltona Bradleya i postanowili sami wprowadzić pewne zmiany, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną dla dzieci. Zmiany te obejmowały stworzenie nowego projektu planszy z różnymi kolorami dla każdego gracza.