Co potrzebujemy do gry w tenisa ziemnego

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej rakiety do tenisa ziemnego. Na rynku można spotkać się z wieloma różnymi modelami, które cieszą się dużym uznaniem wśród graczy. Decydując się na konkretny model, warto, jest kierować się swoimi preferencjami, a także poradą specjalisty. Warto przed zakupem odpowiedniego sprzętu, poprosić o pomoc sprzedawcę. W większości sklepów tenisowych można spotkać się z profesjonalistami, którzy chętnie udzielają cennych porad dla każdego gracza. Warto jest kupić odpowiednią rakietę, która będzie odpowiednio dopasowana do umiejętności każdego gracza.

Tenis ziemny obuwie

Bardzo ważne w tenisie ziemnym (http://sklepik-sportowy.pl/b/) jest także wybranie odpowiednich butów. Buty muszą być lekkie, ale zapewniać odpowiednią stabilność. Buty tenisowe powinny być wygodne i muszą posiadać odpowiednie właściwości amortyzujące. Bardzo ważne jest także to, aby buty posiadały szeroki klin. Dzięki temu możliwe jest łatwe skręcanie się w kostce. Buty tenisowe muszą być odpowiednio dopasowane, aby komfort użytkowania był na bardzo wysokim poziomie. Warto jest zwrócić uwagę na skórzane buty, ponieważ są one bardzo wytrzymałe. Skórzane buty tenisowe będą odpowiednie do wielu różnych rodzajów podłoża. Warto jest kupić buty, które będą odpowiednio dopasowane do stopy. Buty tenisowe muszą być lekkie, ale jednocześnie mocne i wytrzymałe.

Wybór piłki do tenisa ziemnego

Piłki do tenisa ziemnego dzielimy na trzy kategorie: piłki regulaminowe które mogą być używane w turniejach i meczach rankingowych, piłki nieregulaminowe mające inne właściwości niż regulaminowe i nie mogą być używane w turniejach i meczach rankingowych, piłki treningowe też mają inne właściwości niż regulaminowe. Piłki regulaminowe muszą być specjalnie oznakowane. W ofercie sklepów sportowych możemy znaleźć wiele piłek takich producentów jak Wilson, Babolat, Head, Prince, Slazenger, Dunlop, czy też Penn. Mają one podobne właściwości, a wśród nich są takie, jak: średnica musi być ona, przynajmniej równa 58,5 mm, a maksymalnie 63,5 mm, waga musi wynosić nie więcej niż 59,4 grama, wytrzymałość nie może być przekroczona w ciągu zaledwie 9 godzin gry, przyspieszenie musi być takie, aby przy prędkości wiatru wynoszącej 27 km/h, piłka poruszała się przynajmniej w tę samą stronę, co wiatr.

Tenis ziemny ubranie

Do tenisa ziemnego najlepiej nosić koszulkę z krótkim rękawem, spodenki lub spódniczkę do kolan oraz buty z podeszwą z kauczuku. Ubrania do tenisa ziemnego muszą być odpowiednio lekkie i elastyczne, a także wygodne by można się w nich było bardzo łatwo poruszać. Ubrania muszą mieć wysoki poziom oddychalności. Warto kupić ubrania, które będą odpowiednio dopasowane do ciała gracza.