Prywatny odwyk

Prywatny odwyk – dlaczego powinieneś wziąć zdrowie w swoje ręce

Nadużywanie substancji wiąże się z mnóstwem złych skutków zdrowotnych. Nadużywany lek będzie dyktował konkretne efekty. Na przykład uzależnienie od alkoholu wiąże się z długotrwałymi problemami z wątrobą i różnymi rodzajami raka. Uzależnienie od narkotyków i alkoholu odbija się na ciele i umyśle, powodując szereg objawów zdrowia fizycznego i psychicznego

Konsekwencje uzależnień

Konsekwencje nadużywania narkotyków dla zdrowia fizycznego mogą wahać się od łagodnych do śmiertelnych, w zależności od kilku czynników, takich jak czas zażywania leku, ilość przyjmowanego leku i rodzaj leku. To pierwszy znak, że prywatny odwyk jest miejscem dla Ciebie. Uzależnienie od narkotyków powoduje zmiany w sposobie funkcjonowania mózgu i zachowaniu człowieka. Może to objawiać się większym lękiem i pobudzeniem, depresją, a nawet objawami psychozy.

Ludzie nadużywają substancji z wielu powodów. Samoleczenie choroby psychicznej jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do inicjacji i kontynuacji nadużywania substancji. Większość narkotyków zmienia umysł i są powszechnie stosowane jako mechanizmy radzenia sobie z problemami, które pozwalają ludziom modyfikować sposób myślenia, zachowania lub uczucia. Stosowanie substancji może wywołać lub pogorszyć objawy zdrowia psychicznego, zachęcając do dalszego zażywania w celu zmniejszenia pojawiających się objawów.

Podwójna diagnostyka

Leczenie współwystępującego schorzenia jest bardziej złożone niż leczenie samego zaburzenia związanego z używaniem substancji, ponieważ podstawowym schorzeniem psychicznym będzie trzeba zająć się razem z zaburzeniem związanym z używaniem substancji. Szanse na nawrót są znacznie zwiększone, gdy leczenie nie rozwiązuje podstawowych problemów ze zdrowiem psychicznym. Ośrodki leczenia z podwójną diagnostyką zapewniają specjalistyczną opiekę, aby upewnić się, że otrzymasz pomoc, której potrzebujesz, aby utrzymać trzeźwość przez długi czas.

Uzależnienie od narkotyków i alkoholu charakteryzuje się kompulsywnym nadużywaniem substancji, nawet jeśli pociąga za sobą poważne negatywne konsekwencje. Jeśli Ty lub inni w Twoim życiu zauważysz niepożądane zmiany w sposobie myślenia, odczuwania lub zachowania, rehabilitacja może być bardzo cenna.  Jeśli twoje objawy fizyczne lub psychiczne są poważne, możesz rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy medycznej lub psychologicznej.